Най-много участници в Предприемачи в науката, във всички издания на програмата досега, са от различните институти на Българската академия на науките - 28. Двама от тях са печелили наградата Предприемач в науката – през 2022 и през 2019 година, когато наградата е поделена.
От Софийски Университет Св. Климент Охридски участниците в програмата са 9, като един от тях е печелил наградата Предприемач в науката. Само с един по-малко са участниците от Медицински университет – София (8), но носителите на наградата са двама – първата спечелена награда от 30 000 лв. през 2018 и 15 000 лв. през 2021 г.
Шестима са участниците от Технически университет – София в петте издания до момента. Двама от тях са студенти. Петима са от Минно-геоложкия университет Св. Иван Рилски, като един от тях е печелил пълната награда от 30 000 лв. през 2020 г.
Трима докторанти от Технически университет – Варна се включиха в онлайн изданията на Предприемачи в науката. Един от тях спечели наградата от 15 000 лв. през 2021 г. Той е и първият лауреат, дошъл в програмата с вече регистриран стартъп.
Трима са и участниците от Университета по архитектура, строителство и геодезия, като един от тях е студент. Единственият участник от УНСС досега също е студент. Един е участникът и от Лесотехническия университет - докторант.
Онлайн форматът на програмата позволи участие на докторанти от цялата страна и университети в чужбина - двама докторанти от Пловдивския университет Паисий Хилендарски, по един от Икономически университет – Варна, Русенски университет, Югозападен университет Неофит Рилски - Благоевград, Тракийски университет - Стара Загора, Стопанска академия Д. Ценов - Свищов и студент от Национален военен университет Васил Левски - Велико Търново.
Всички участници с докторантури в чужди университети са от Европа - University of Edinburgh – Великобритания, University of Helsinki - Фи
нландия, Interuniversity Microelectronics Centre (IMEC) - Льовен, Белгия, Charles University - Прага, Чехия и Moscow Aviation Institute – Русия.
Всяка година поне по един участник имаше вече регистриран стъртъп, базиран на научна разработка. След участието си в програмата шестима участници основаха свои компании.